To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| BTU | 260000 BTU |
|---|---|
| Color | black |
| Depth | 44", 51" |
| Durability and Resistance | heavy-duty |
| Features | insulated |
| Height | 10", 74" |
| Material | stainless steel, steel, stone |
| Oven Type | deck-type, double stacked |
| Power Type | natural gas |
| Product Type | pizza oven |
| Safety and Compliance | ETL |
| Size | double |
| Voltage | 120 V |
| Width | 66", 84 |
| Vendor Name | Bakers Pride |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 37166 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 84 cm |
| Item Height | 74 cm |
| Item Depth | 51 cm |
| Item Weight | 3885 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Deck Pizza Ovens |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









