To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Area | 21"W x 24"D |
|---|---|
| BTU | 90000 BTU |
| Depth | 24" |
| Features | adjustable legs |
| Material | stainless steel, steel |
| Number of Burners | 4 burners |
| Power Type | gas |
| Product Type | charbroiler |
| Safety and Compliance | CSA Flame, CSA Star, NSF |
| Width | 21", 24" |
| Vendor Name | Bakers Pride |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Upc Gtn | 887331000000 |
| Shipping Origin | 37166 |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 24 cm |
| Item Height | 34 cm |
| Item Depth | 35.5 cm |
| Item Weight | 350 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Charbroiler, Gas, Floor Model |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









