To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| cst_Type | cube |
|---|---|
| Features | cETLus, ETL-Sanitation, NSF, with bin |
| Width | 20"-29" |
| Height | 30"-39" |
| Output | 1-299 lbs, 142 lb./24 hours |
| Compressor Style | self-contained |
| Subcategory | air cooled ice machine |
| Vendor Name | Atosa USA |
| Capacity | 88lbs |
| Color | blue |
| Cooling | air-cooled |
| Design | built-in, freestanding |
| Ice Type | cube-style |
| Material | plastic, stainless steel |
| Product Type | ice maker with bin |
| Safety and Compliance | cETLus, ENERGY STAR, ETL-Sanitation, NSF |
| Style | slanted |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 92821 |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Ice Maker with Bin, Cube-Style |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









