To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Product Type | cabinet shelf, holding cabinet |
|---|---|
| Vendor Name | Atosa USA |
| Area | 44"W x 14"D x 47"H |
| Depth | 14" |
| Height | 47" |
| Material | stainless steel |
| Safety and Compliance | NSF |
| Width | 44" |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Shipping Uom | each |
| Uom | each |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Vendor Category | Holding Cabinets |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









