To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Color | brown |
|---|---|
| Durability and Resistance | machine washable |
| Fits Brand | Koala Kare |
| Fits Model | nan |
| Material | mesh |
| Product Type | infant seat cradle |
| Replaces Parts | Koala Kare Products KB115-09 |
| Replaces Parts Brand | Koala Kare Products |
| Safety and Compliance | non-skid |
| Vendor Name | AllPoints Foodservice Parts & Supplies |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Shipping Origin | 08048 |
| Always Freight | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 22 cm |
| Item Height | 3 cm |
| Item Length | 39.8 |
| Item Weight | 12.36 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Furniture & Decor, Seating |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









