To request a quote or additonal information, add the item to your quote cart and submit a request. A member of our team will reach out with more details.
| Amps | 16.0 amps |
|---|---|
| Control Type | touch control |
| Material | ceramic, stainless steel, tempered glass |
| Product Type | microwave oven |
| Safety and Compliance | ADA compliant, cETLus, ETL-Sanitation |
| Voltage | 120v |
| Wattage | 1200 watts |
| Vendor Name | ACP - Amana Commercial |
| Case Pack | 1 |
| Packed By | 1 each |
| Weight Unit | lbs |
| Always Freight | Yes |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Moq By | each |
| Case Pack By | each |
| Item Width | 0 cm |
| Item Height | 0 cm |
| Item Depth | 0 cm |
| Item Weight | 73 kg |
| Priced By | each |
| Vendor Category | Microwave Oven |
| Specsheet | View Specsheet |
SFS Equipment offers restaurant equipment financing through Navitas Credit Corp. Estimate monthly payments and apply online in minutes.
Est. monthly payment









